Szkolenia

Szkolenia

Zawodowo fotografuję od 15 lat. W tym czasie wykonałem ponad 300 ślubów, około 2000 innych sesji, przejechałem setki tysięcy kilometrów, poznałem i rozmawiałem z ogromną liczbą ludzi. To wszystko dało mi bezcenne doświadczenie latami, latami zdobywane każdego dnia. Szkolenia jakie oferuję są wynikiem wyciągnięcia wniosków z całokształtu prowadzenia działalności. Także mam do przekazania ogrom wiedzy, wniosków, przeżyć, pomysłów, trików i sposobów. W skrócie wszystko to aby Twoje zdjęcia były coraz lepsze :) 

Szkolenia prowadzę indywidualnie oraz grupowo. Program szkoleń przygotowuję pod konkretne potrzeby uczestnika. Po ukończeniu szkoleń uczestnik wskoczy na nowy, wyższy poziom świadomości fotograficznej czego rezultatem będą ciekawsze i ładniejsze kadry oraz szczęśliwy klient  :) A jeżeli tak się nie stanie i nie zrobisz postępów, zwracam wszystkie pieniądze. 

No to ruszajmy :) 


 

Program dla początkujących. Osoby, które stawiają pierwsze kroki i potrzebują zapoznać się z aparatem. Poznać jego możliwośći i ograniczenia. Przerabiamy po kolei najważniejsze parametry ekspozycji to jest czs migawki, przysłona i czułość. Do tego dochodzi ogniskowa obiektywu i głębia ostrości. W praktyce pokazuję co na co wpływa i w jakich warunkach jakie wprowadzać zależności między nimi. Spokojnie jest to do ogarnięcia. Porównałbym to do jazdy samochodem gdzie na zmianę używa się pedału gazu, hamulca, sprzęgła i zmienia się biegi. Po czasie nie sprawia to najmniejszego kłopotu, tak samo będzie z aparatem. Następnie kompozycja, kadrowanie, wieloplanowość i przekaz. To będzie doskonały trening kreatywności, pomysłowości i spostrzegawczości uczestnika. Następnie analiza światła i cieni. Jak wykorzystywań naturalne oświetlenie, jak modyfikować oświetlenie, czym różni się światło w zenicie od światła przy zachodzie. Szkolenia odbywają się w Elblągu lub Gdańsku. Mogę również dojechać do miasta uczestnika w zamian za pokrycie kosztów dojazdu. Czas trwania 4 godzin

 

Formuła 1:1 lub grupa

Cena 600 pln/os ; 500 pln/ grupa 3-5 os

 

Konsultacje / Mentoring on-line. W rozwijaniu fotograficznych umiejętności kluczowa jest stała analiza postępów. Ważne aby mieć swojego przewodnika / mistrza, który na bieżąco będzie analizował postępy i prowadził najlepszą drogą do celu. W tym miejscu służę pomocą. Pomogłem w rozwoju kilkudziesięciu już osobom i gdyby nie te wsparcie znaczna większość z nich już dawno porzuciła by fotografię. Dlatego aby się nie zniechęcić daj się poprowadzić a jak już nabierzesz rozpędu to dalej sam świetnie sobie poradzisz :) Konsultacje i Mentoring prowadzę on-line poprzez rozmowę na kamerkach, telefonicznie lub na żywo. 

Cena 100 pln/godz


Program dla zaawansowanych. Osoby, które już mają opanowane techniczne aspekty aparatu, prowadzą już odpłatne sesję bądź zamierzają zarabiać na fotografii

Analiza portfolio. Konkret i kawa na ławę. Analizuję portfolio uczestnika, sposób fotografowania, wskazuje na mocne punkty oraz niedociągnięcia, uczę szybkiej selekcji materiału i systemu obróbki. Jak pracować ze światłem zastanym a jak z błyskiem. Daję przykłady, patenty oraz strategię pracy z ludźmi, pracy w stresie, pracy w pod presją czasu. Jak radzić sobie w awaryjnych sytuacjach, kiedy i jak improwizować, jak przewidywać lub aranżować sytuacje. W jaki sposób budować trwałe i owocne relacje z klientem.   W skrócie jak zjednać sobie klienta, jak robić ładne zdjęcia i jak pracować szybciej. Spotkanie przy moim stanowisku roboczym w Elblągu na 6 godzin. 

Formuła 1:1 lub 1:2 (duet)

Cena 800 pln/os ; 1400pln/duet

 

Wspólna sesja + analiza. Wykonuję wraz z uczestnikiem sesję. Pracujemy jednocześnie oraz zmianowo. Na bierząco analizuję, obserwuję i daję wskazówki. Zwracam uwagę na kadrowanie, kompozycję, dobór ogniskowej i parametrów ekspozycji oraz na prowadzeniu sesji, rozmowie z modelami, sposobie ich ustawiania, wywoływania naturalnych emocji. Pokazuję gdzie i jak szukać światła, jak kolejnymi po sobie ujęciami budować historię, jak wydobyć energię z drewnianych modeli, którzy finalnie zapamiętają sesję jako świetną przygodę, którą warto powtarzać. Sesję wykonujemy w Gdańsku lub w mieście uczestnika za pokryciem kosztów dojazdu. Łącznie 6 godzin (1 godz rozmowa, przygotowania + 3 godz sesja + 2 godz rozmowa,analiza efektów)

Formuła 1:1 lub 1:2 (duet)

Cena 1000 pln/os ; 1600 pln/duet

Prowadzenie miesięczne. Niczym trener personalny na siłowni prowadzę uczestnika za rękę przez miesiąc. Przez ten czas spotykamy się dwa razy na wspólną sesję zdjęciową. Organizuję modeli i ruszamy w plener, studio lub ciemne pomieszczenie aby trenować pracę podczas sesji przy świetle zastanym lub błyskowym. Pokazuję jak zaplanować sesję, korzystając z aplikacji ustalić kierunek światła i czas złotej godziny. Jak radzić sobie z modelami bez doświadczenia, jak wydobyć z nich naturalne emocje. Jak w krótkim czasie wykonać wiele rożnorodnych ujęć. W trakcie prowadzenia  uczestnik otrzymuje zadania domowe. Prace wykonane podczas sesji oraz z zadań konsultujemy on-line aby wyciągnąć jak najwięcej wniosków i po drodze eliminować niedociągnięcia i wzmacniać twórczy potencjał. Sesję wykonujemy w Gdańsku lub w mieście uczestnika za pokryciem kosztów dojazdu. Łącznie 8 godzin pracy w plenerze i 6 godzin konsultacji on-line

Formuła 1:1 lub 1:2 (duet)

Cena 1600 pln/os ; 2800 pln/ duet


Uczestnik może być na warsztatach sam lub zorganizować drugą osobę i być w duecie wówczas nauka rozdziela się na dwie osoby i cena za osobę się obniża. Uczestnik może zorganizować większą grupę wówczas nauka rozdzela się na więcej osób oraz cena za osobę się obniża. Uczestnik może dokonać płatności przelewem na konto lub gotówką. W razie potrzeby wystawiam fakturę.

Decydując się na wybrane szkolenie napisz do mnie maila kb@karolbannach.pl w odpowiedzi prześlę numer konta Po więcej informacji i dopasowaniu warsztatów pod konkretne potrzeby zadzwoń 505 435 204